Mūsu veikali

SKANDINĀVS 3XL

SKANDINĀVS 3XL

Talsi, Rūpniecības iela 1 un 1a.

Pāriet uz veikaliem...

Raksti

Retro kolekcija.

25.09.2014

  Izveidojot Retro kolekciju, mūsu mērķis ir apkopot vienuviet apģērbus, apavus, aksesuārus un citas laiku un sajūtu raksturojošas lietas.  Vienojošā doma ir par to- kas bija un kādi bijām. Kolekcijas pamatā ir retro stils un tajā apvienotas lietas ne tikai no Latvijas, bet arī no daudzām citām pasaules valstīm, kā arī dažādu tautu etniskā stila lietas, kuras raksturo laiku, vietu un attieksmi. Šī ir kolekcija, kur vintage stila mīļotāji var meklēt pērles savai garderobei, tērpus teātra izrādēm, kinofilmām, atrast tērpu tematiskai ballītei vai vienkārši gremdēties atmiņās par reiz piedzīvoto. Lai dzīve nebūtu garlaicīga iekļāvām preces, kuras ir ar humora devu un sniedz pozitīvas emocijas. 

   Retro latīņu valodā nozīmē- atpakaļ vai pagātnē. Retro apģērbi ir apģērbi, kuri kādreiz ir bijuši moderni un aktuāli. Par retro šobrīd neteikti varam saukt arī 20. gs. 80 un 90. gadu apģērbus. Ļoti daudz šodien dzirdam vārdu vintage. Vintage stila apģērbi ir apģērbi, kuri ir vismaz 20 gadus seni individuāli un oriģināli tērpi, un tās noteikti nav plaša patēriņa preces. Šajā retro kolekcijā iekļautie modeļi bieži vien nav rūpnieciski ražoti, bet ir rūpīgs roku darbs, kas šīm lietām piedod vēl lielāku mīļumu un vērtību. Kolekcijā ievietotās preces ir no tā laika oriģinālajiem materiāliem, kādi mūsdienās vairs netiek ražoti.     Visticamāk, ka kolekcijā ievietotās preces būs vienīgais eksemplārs, kurš izlikts pārdošanā.
 Mode mainās un atgriežas un tieši tāpēc mēs ceram, ka daudzas dāmas un kungi no mūsu kolekcijas atradīs savai sirdij tuvas lietas, kuras ir oriģinālas, veikalu plauktos nenopērkamas, ar to autentisko vērtību un priecēs jūsu sirdis mūsdienās.

 

 

 

 

Autors: Baiba Šeja

Veikalos Skandināvs tiek piedāvāti ekskluzīvi izstrādājumi no kapara, misiņa un alpaka.

11.02.2012

Šie izstrādājumi kopā ar gaismas spēli atdzīvina sajūtas par sen aizmirstām lietām, radot senatnīgu noskaņu mūsu steidzīgajās dzīvēs un vēlēšanos piesēst un izbaudīt šīs noskaņas burvību. Tie pārsteidz ar līniju un faktūru kombinācijām, un veido aizraujošu spēli starp stiliem un laiku.

Misiņš

SIA Skandināvs piedāvāto misiņa izstrādājumu klāsts ir ļoti plašs un daudzveidīgs. Šeit Jūs atradīsiet visdažādākos svečturus sākot no maziem piecus centimetrus augstiem galda svečturiem beidzot ar sienas, lieliem grīdas un griestu svečturiem. Senatnīgā interjerā labi iederēsies misiņa griestu lustras, stāvlampas ar misiņa kājām, kā arī sienas lampiņas. Lieliski akcentu mājoklim piedos arī citi misiņa izstrādājumi: vāzes, augļu trauki, zvaniņi, dažādas figūriņas, foto rāmīši, krūkas, dekoratīvi puķu podiņi, sienas šķīvji, piestiņas, salvešu gredzeni, pelnu trauki, pat galda piederumi. Šie izstrādājumi ražoti tik ļoti atšķirīgās valstīsi kā Zviedrija, Norvēģija, Indija, Holande, Itālija, Japāna, Turcija, Taivāna u.c., kas piedod produktu klāstam daudzveidību un esošās kultūras vērtības. Misiņa izstrādājumus var grupēt dažādās kategorijās: ir smagnēji izstrādājumi, kuri lieti; ir kalti, kuru pagatavošanā izmantots roku darbs; ir virpoti, kurus var salikt no vairākām detaļām; ir klasiski, kuriem piemīt angļu svečturu elegantums; bet pērles, protams, tajā visā ir senās lietas ar antīko vērtību. Misiņa traukiem vairāk ir dekoratīvs pielietojums, vai arī tie ir paredzēti sausu produktu servēšanai. Misiņa izstrādājumiem var būt dažāds krāsu spektrs no dzeltenīgi, pelēcīgi zeltaina līdz sarkanīgi zeltainam, kas atkarīgs no vara un cinka sakausējuma attiecības. Šis materiāls labi pulējas un saglabā spožumu.

Kapars


Par kaparu (arī varš) teikts, ka pat mazam īsta kapara gabaliņam piemīt brīnišķīgas spējas. No tā ūdens nesabojājas, jo kapars jonizē ūdeni. Tāpat arī hemoglobīns ļoti svarīga cilvēku asiņu sastāvdaļa nevar rasties bez kapara vai dzelzs klātbūtnes. Runā, ka kapars palīdzot arī pie locītavu sāpēm, tāpēc kapara gabaliņi tiekot sieti klāt pie sāpošām vietām.
Kapars ir labs siltuma vadītājs (palīdz ietaupīt arī enerģiju), tāpēc par kaparu teikts, ka tas ir labākais metāls cepšanas nolūkiem pasaulē. Kapara pannas esot vispiemērotākās olu ēdienu gatavošanai. Tāpat šīm pannām esot garš ekspluatācijas mūžs. Augstākās kvalitātes kapara trauka iekšpuse parasti pārklāta ar gaišas krāsas pārtikas alvu un šis savienojums dod brīnišķu siltumvadāmību un higiēnu. Interesanti, ka kapara pannai ne vienā vien virtuvē tiek atvēlēta cienīga vieta pie virtuves sienas, bet bieži vien šie izstrādājumi tiek pirkti arī dizaina, nevis to unikālo īpašību dēļ. Pulēta vara virsma ir sarkanīga, bet, to oksidējot, iespējams iegūt dažādas nokrāsas.

Alpaks

Niķeļa sudraba, kas saukts arī par alpaku, jaunsudrabu, amerikāņu sudrabu, melhioru, sastāvā dominējošais metāls ir varš, kas sakausēts ar aptuveni 33% niķeli un mazliet cinka. Pulēts pēc izskata tas atgādina sudrabu. Lai gan nosaukumā bieži figurē vārds “sudrabs”, paša sudraba sakausējumā nav. Tomēr izstrādājumi no šī gaišā metāla ir ieguvuši senatnīgas aprises, tā cenšoties aizstāt vēsturiski izslavētos sudraba galda piederumus. Tāpat kā sudraba galda piederumi, arī alpaka izstrādājumi prasa līdzīgu kopšanu. Materiālu gribas raksturot kā mīlīgu un siltu, tas piedod izstrādājumiem senatnīgu mīļumu un galdam bagātības sajūtu. Lielākā daļa SIA Skandināvs veikalos tirdzniecība esošie alpaka izstrādājumi arī ir ļoti seni – piecdesmit un vairāk gadi. Alpaka trauki ir piemēroti ēdiena pagatavošanai, servēšanai. Tie nepakļaujas korozijai un to neietekmē temperatūra. Alpaka traukos labi uzglabājas ēdieni gan aukstā gan kārstā veidā.


Padomi produktu kopšanai


  • Alpaku var tīrīt ar Amway produktu LOC, vai veikalos nopērkamajiem līdzekļiem sudraba tīrīšanai.

  • Misiņu, kaparu var tīrīt ar veikalos nopērkamajiem līdzekļiem zelta izstrādājumu tīrīšanai, tie labi tīras arī ar WC tīrāmo līdzekli Harpic.

  • Sudraba karotes var labi notīrīt, ja tās uz dažām minūtēm ieliek kartupeļu novārījumā vai verdošā ziepjūdenī.

  • Parafīna paliekas no misiņa svečturiem notīra, pārlejot svečturi ar verdošu ūdeni. Parafīnu nedrīkst nokasīt, jo tā svečturī radīsies rievas


Tās ir paliekošas vērtības, kuras visplašākajā sortimentā Jūs varat iegādāties Skandināvs veikalos Lielā ielā 39, Talsos un Raiņa ielā 8A, Valdemārpilī, Talsu novadā.

Autors: Baiba Šeja

Subdivision with id does not exist

Akcijas

Svētku atlaides

Ziemassvētku atlaides līdz - 50% ...
Liepājā izpārdošanu dienas!

Pirmdienās un otrdienās Liepājas...
"Garāžā" Laimīgās atlaižu dienas!

PIRMDIENAS un OTRDIENAS - LAIMĪGĀ...