Servējamais trauks “Kuzņecovs”

35.00

Servējamais trauks “Kuzņecovs” bez vāka.

Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika Rīgā tika dibināta 1841. gadā kā S. T. Kuzņecova rūpnīca, bet par oficiālo uzņēmuma dibināšanas datumu Krievijā uzskatīja 1812. gadu, kad vecticībnieki Kuzņecovi Gžeļā pie Maskavas nodibināja savu pirmo uzņēmumu. Rīgas fabrikā ražoja pusfajansa, bet no 1851. gada arī porcelāna izstrādājumus. 1864. gadā pēc Sidora Kuzņecova nāves uzņēmuma vadību pārņēma viņa dēls Matvejs Kuzņecovs. 1872. gadā Matvejs Kuzņecovs nomainīja sabiedrības nosaukumu uz M. S. Kuzņecova sabiedrība. Izejvielas Rīgas fabrikai nāca no Krievijas impērijas iekšējām guberņām, kā arī no Vācijas, Holandes, Francijas, Skandināvijas, ogles — no Anglijas. Daļa gatavās produkcijas tika pārdota vietējā tirgū un citās Krievijas impērijas guberņās, pārējā produkcija tika eksportēta uz Angliju, Holandi un citām valstīm.

1887. gadā Matvejs Kuzņecovs vēlreiz mainīja sava uzņēmuma nosaukumu, nodibinot “M. S.Kuzņecova sabiedrības porcelāna un fajansa fabriku”. No 1889. gada fabrika piederēja M. S. Kuzņecova sabiedrībai, kurai piederēja arī lielas rūpnīcas Duļevā, Novgorodā un Verbilkos. 1887. gadā Matvejs vēlreiz mainīja uzņēmuma nosaukumu, nodibinot M. S. Kuzņecova sabiedrības porcelāna un fajansa fabriku. 1908. gadā fabrikā tika izgatavoti vairāk kā 22,3 miljoni keramikas izstrādājumu, no tiem 11,4 miljoni bija porcelāna, 3,7 miljoni fajansa un 7,1 miljons pusfajansa trauku.[3] 1913. gadā Rīgas fabrikā strādāja 2650 cilvēki.

Apskati arī citas mūsu preces, iespējams atradīsi sev kaut ko noderīgu pie elektronikas, vai šis tas no retro stila mēdz atrasties sadaļā “Bez Kategorijas
Ja ir radušies papildu jautājumi, sazinies ar mums izmantojot kontakta formu, vai zvanot uz norādītajiem tālruņa numuriem!

Mūsu facebook lapā ir pieejams plašs klāsts ar precēm, kuras nav izvietotas skandināvs.lv mājas lapā!
Pieejams plašs sortiments no mūsdienīgām mēbelēm, retro  precēm, līdz pat stilīgiem apģērbiem un bērnu rotaļlietām!

Atpakaļ uz augšu
Prece pievienota Jūsu grozam